Pesquisar este blog

segunda-feira, 11 de março de 2024

Otto Maria Carpeaux o nieuchronności socjalizmu

1) Carpeaux wierzył w nieuchronność socjalizmu. Przez jakiś czas nie do końca rozumiałem jego stanowisko i zacząłem głębiej badać sprawę. W rzeczywistości miał rację. Większość ludzi żyje w poszukiwaniu bezpieczeństwa. Choć cały Nowy Testament ostrzega przed tym desperackim poszukiwaniem oparcia na tym świecie, które kryje się w Złym, prawda jest taka, że ​​ludzkie uczucia, a zwłaszcza strach, wywierają dominujący wpływ na ducha jednostek.

2) A współczesny świat stanowi dla ludzi wielkie zagrożenie - stąd ogromny sukces socjalistów, którzy wykorzystują te ludzkie słabości, obiecując jednostkom bezpieczeństwo i państwowe schronienie, we wrogim, pełnym niepewności świecie. Nawet jeśli nic z tego nie przyniesie skutku, przesłanie zawsze rozbrzmiewa, ponieważ strach i niepewność są zawsze obecne w najbardziej kruchych istotach ludzkich. Szekspir powiedział, że bezpieczeństwo jest największym wrogiem człowieka, ale Emerson powiedział też, że argumenty nikogo nie przekonują.

3) Dlatego też, jeśli prawicowcy chcą osiągnąć jakikolwiek sukces polityczno-wyborczy, będą musieli koniecznie znaleźć złoty środek pomiędzy socjalizmem a państwem opiekuńczym. W społeczeństwie o bardzo niskiej skłonności do ryzyka, które woli przeciętność gwarantowaną przez państwo od możliwości systemu w dużej mierze prywatnego, ignorowanie tej rzeczywistości jest błędem. Na tym polega psychologia socjalistów, którzy dążą do realizacji swoich celów.

4) Z czasem: socjalizm nie eliminuje zagrożeń przyszłości ani ich nie zmniejsza, ale zwodzi swoją ofiarę.

Silas Feitosa

Facebook, 9 marca 2024 r. (data pierwotnego wpisu).


Źródło: https://www.facebook.com/SilasFeitosa22/posts/pfbid02nV57J2hBZfFHHz1Kt1SaARke2uvvwL6D86pCCBSgqkX9414Vu3Bbw5LPfPiSAwMJl

Nenhum comentário:

Postar um comentário